Sagaidot Latvijas simtgadi, uzsākam Latvijas mājas radīšanu! Sākot ar 1. maiju projekta “Īsta Simtgades māja” ietvaros tiks pētīti mājokļu rašanās pirmssākumi Latvijas teritorijā, pirmās koka guļbūves, kā arī senlatviešu koka amatniecība.

Kopā ar nozares profesionāļiem tiks runāts par to, kā pēdējo simts gadu laikā ir veidojusies privātmāja Latvijā, kas to ietekmēja un kur Latvijas iedzīvotājs dzīvos pēc nākamajiem simts gadiem. Šie viedokļi un fakti, lai kalpo par iedvesmu radīt Īstu Simtgades māju!

Mēs Dores Fabrikā esam pārliecināti, ka simtgade ir tikai sākums un tas var kļūt par lielisku atskaites posmu un pavērsienu privātmājas arhitektūrai Latvijā, lai pēc nākamajiem simts gadiem Latvijas māju pazīst gan vietējie, gan iebraucēji.

Tieši tāpēc, sākot ar 1.maiju, projekta “Īsta Simtgades māja” ietvaros, aicinām ikvienu dalīties ar saviem stāstiem  sociālajos portālos “Facebook” un “Instagram”, par to, ko katram nozīmē vārdi “simtgades māja” – vieta, kas raisa atmiņas, emocijas vai citādi ir īpaša?

Atzīmē to ar tēmturi #istasimtgadesmaja, lai Tavs stāsts tiktu pamanīts!

Skaistākie stāsti un bildes tiks apkopotas pastkaršu komplektā, kas būs pieejamai visā Latvijā, bet pats galvenais – stāsti iedvesmos jaunos, talantīgos arhitektus radīt Latvijai veltītu, jaunu Īstu Simtgades māju!

Radīsim māju Latvijai kopā!

Vairāk par projektu variet lasīt projekta mājas lapā.

Jautājumu gadījumā sazināties rakstot uz e-pastu simtgade@dores.lv vai sazinoties ar Dores Fabrikas administrāciju  +371 64170170.

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone