Atbilstība pilsētvidei un apkārtējai arhitektūrai vai iekļaušanās dabā ir skaistas un harmoniskas mājas priekšnoteikums. Jumts – viena no mājas galvenajām daļām. Atbilstošie jumta materiāli koka mājai dod lielu nozīmi ēkas tēla veidošanā un, protams, pasargā no lietus, svelmes, sniega un vēja. 

Kā saprast un izvēlēties, kāds jumta seguma veids būs vispiemērotākais katrai mājai? Kādus jumta segumus iecienījuši koka māju īpašnieki? Piedāvājam nelielu ieskatu galveno jumtu veidos.

DAKSTIŅI

Videi draudzīgi un ilgmūžīgi materiāli – tāds ir galvenais arguments koka māju ražotājiem un īpašniekiem, izdarot jumta seguma materiāla izvēli. Jumtam ir jākalpo vairākus gadu desmitus un, protams, jāizskatās eleganti, bet neaizēnojot mājas fasādi. Tieši tādēļ viens no populārākajiem jumta seguma veidiem ir viļņotais vai plakanais dakstiņš.

 

Dakstiņu dizains un krāsu variācijas piedāvājums ir plašs, ikviena gala patērētājam ir iespēja izvēlēties tieši to veidu, kas vislabāk atbilst viņa vēlmēm. Lai vai Skandināvijā īpaši iecienīti ir betona dakstiņi, populārāka izvēle Eiropā ir māla dakstiņš.

Lai gan šis nebūt nav lētākais no materiāliem, klienti saprot, ka izvēloties, piemēram, māla dakstiņus, tie kalpos teju 100 gadus. Tas ir ieguldījums labklājībā un, neskatoties uz to, ka sākotnējās izmaksas būs augstākas, tomēr ilgtermiņā tās noteikti atmaksāsies – tiks ietaupīts laiks, materiāli un, galvenokārt, saglabāts miers un labsajūta.

viļņotais dakstiņš

 

PVC MEMBRĀNAS

Svarīgi ir atcerēties, ka dakstiņu minimālais jumta slīpums ir sākot ar 14o, tādēļ tos ne vienmēr var uzlikt uz visām koka ēkām. Līdz ar to PVC membrānas ir kā alternatīva, ko bieži izvēlas īpašnieki. Arī PVC membrānas ir pieejamas plašā piedāvājumā un atšķiras ar kalpošanas laiku, tehniskajām īpašībām, ieklāšanas veidiem un krāsām.

 

METĀLS

Mūsdienīgs un ilgtspējīgs variants koka mājām ir arī metāla jumts. Kādreiz šķietami tradicionālais gludā skārda jumta risinājums, nu ir kļuvis par vienu no privātmāju arhitektu “trendiem” un minimālisma zīmogiem. Šī ir lieliska izvēle jumtiem, gan ar nelielu, gan lielu slīpumu.Metāla jumts sniedz “vieglu” iespaidu, vizuāli nerada nospiedošu sajūtu un izceļ ēkas fasādi. Tas lieliski sader gan ar guļbūves, gan rāmbūves koka ēkām. Mūsdienu metāla jumtiem ir lieliska izolācija, kas ievērojami mazina trokšņus un tajā skaitā, apklusina kādreiz traucējošās lietus piles. Materiāls ir arī izturīgs un galvenais – viegli kopjams.

Aicinām iedvesmoties un aplūkot vairāk piemērus, apskatot mūsu projektu galeriju!

Raksts tapis konsultējoties ar dakstiņa jumta BENDERS pārstāvjiem Latvijā SIA “Vinteko”.

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone