Guļbūves tehniskās specifikācijas

Dores Fabrikā tiek ražota visa guļbūves koka daļa – grīdas pamata vainagi, sienu konstrukcijas, starpstāvu sijas, grīdas un terases dēļi, iekšējās un ārējās apdares dēļi, kā arī pilna jumta konstrukcija.

Koka ēkas nosaka standartus siltumizolācijai, jo koksnes šūnveida struktūra tai piešķir dabiskas siltumizolācijas īpašības, kas ir labākas kā jebkuriem citiem celtniecības materiāliem – ziemā pasargā no aukstuma, vasarā no karstuma.

 Guļbūvi no mitruma, sala un vējiem pasargā un siltumizturīgu padara Dores Fabrikas īpašie un patentētie stūru savienojumi:

Sazinieties ar mums, lai saņemtu detalizētus savienojumu zīmējumus info@dores.lv

Siltumtehniskie parametri profilētai līmbrusas sienai:

Sienu_griezumi-01

Profilētas līmbrusas specifikācija:

profili_2

 

no images were found

Zinātnieki mēra Dores mājas energoefektivitāti un siltumnoturību

Pirmo reizi Latvijā tiek veikts pētījums, lai salīdzinātu dažādu būvmateriālu energoefektivitāti Latvijai raksturīgos mainīgos laikapstākļos. LU Botāniskajā dārzā ir uzbūvētas piecas testa mājas – tām ir vienāds izmērs, vienāda telpiskā orientācija un noēnojums, vienādas konstrukcijas pagrīde, bēniņi, logi un durvis. Savukārt māju ārsienas ir veidotas no izteikti atšķirīgām konstrukcijām, bet ar vienādu projektēto siltumcaurlaidību (U = 0,16 W/m2K). Kopš 2012. gada augusta zinātnieku grupa veic šo māju kompleksu ilgtermiņa monitoringu 3 gadu garumā, novērtējot ārsienu konstrukciju enerģijas patēriņu, siltumnoturību, spēju saglabāt mitruma līdzsvaru un termiskā komforta apstākļus telpā, kā arī citus būtiskus raksturlielumus.

Ierasts, ka šāda veida mērījumus parasti veic laboratorijas apstākļos, izmantojot dažādus modeļtuvinājumus. Tāpēc konkrētā pētījuma unikalitāti nosaka iespēja Latvijai tipiskos laikapstākļos izvērtēt faktisko energoefektivitāti un salīdzināt to ar projektētajām vērtībām. Pētījuma mērķis ir sadarbībā ar būvniecības nozares pārstāvjiem praksē pārbaudīt Latvijas klimatiskajiem apstākļiem piemērotus ārējo norobežojošo konstrukciju risinājumus, popularizēt un veicināt jaunu energoefektīvu būvkonstrukciju izstrādi, kā arī sniegt rekomendācijas Eiropas Padomes “Direktīvas par ēku energoefektivitāti“ sekmīgai ieviešanai. Šī direktīva nosaka pāreju uz “gandrīz nulles patēriņa” ēku būvniecību līdz 2020. g. un atjaunojamo energoresursu plašu izmantošanu. “Gandrīz nulles patēriņa” mājas pašas spēj saražot tik daudz enerģijas, cik tām nepieciešams. Pētījuma mērķis ir arī sekmēt sabiedrības izpratni par energoefektivitāti un mūsdienīgiem būvkonstrukciju risinājumiem.

Pētījumā iekļauti mūsdienās bieži izmantoti būvmateriāli, dodot priekšroku Latvijā ražotiem materiāliem:

– frēzbaļķi ar siltinājuma slāni un baļķu imitācijas iekšējo apdari;
– finiera paneļi ar siltumizolācijas materiāla pildījumu un fibrolītu;
– keramiskie termobloki ar siltinājuma slāni ārpusē;
– gāzbetona bloki ar siltinājuma slāni ārpusē;
– eksperimentāli keramiskie bloki ar siltumizolācijas granulu pildījumu.

Dores Fabrika piedalās pētījumā ar frēzbaļķu ārsienas konstrukciju. Piedāvājam ieskatīties pirmajos pētījuma rezultātos.

Frēzbaļķu ārsienas konstrukcijas ar siltinājumu enerģijas patēriņš ir ievērojami mazāks nekā citiem celtniecības materiāliem.

TABULA_1_energopaterins

Energoefektivitātes palielinājums nedrīkst būt saistīts ar cilvēku dzīves apstākļu pasliktināšanos telpās. Frēzbaļķu konstrukcijai ir vismazākā siltumcaurlaidība, un tas nozīmē, ka šī konstrukcija spēj visilgāk saglabāt siltumu telpā salīdzinājumā ar citiem celtniecības materiāliem. Dores guļbūvei faktiskais siltumcaurlaidības koeficients ir par 30% mazāks nekā projektētais. Pētījums apliecina, ka koks ir ne tikai ekoloģisks un veselīgs, bet arī ļoti energoefektīvs celtniecības materiāls.

TABULA_2_siltumcaurlaidiba

Pilna informācija par visiem pētījuma mērījumiem pieejama www.eem.lv.