Esam patiesi priecīgi paziņot par izmaiņām būvnormatīvos, kas stājušies spēkā ar šā gada 1. jūliju un paredz, ka guļbūves siltināšana vairāk nav nepieciešama.

Šāda pieredze jau tiek īstenota Skandināvijas valstīs. Tagad arī Latvijā ikvienam, kurš vēlas dzīvot guļbūvē, mājas projektēšanas un būvniecības process kļuvis vienkāršāks, jo projektā nav jāparedz guļbūves sienas siltinājums. Guļbūvēm vairāk nav nepieciešama mākslīga “ietīšana” un tādējādi netiek traucētas guļbūvei dabiski piemītošās īpašības – spēja uzturēt mājā ideālu mikroklimatu un gaisu, kā arī veidot cilvēka veselībai pozitīvu un antialerģisku vidi.

Saskaņā ar izmaiņām būvnormatīvos siltuma caurlaidības koeficients  (U vērtība) tradicionālajās guļbūvēs bez siltumizolācijas slāņa iebūvēšanas sienā kopš 1. jūlija var būt 0.65 k. Dores guļbūvēm ārsienas tiek būvētas no brusas, kuras U vērtība ir 0.58, kas ir pat zem normatīvos noteiktās.

Ar LBN 002-15 ēku norobežojošās konstrukcijas siltumtehnikas būvnormatīvu varat iepazīties šeit. Būtiskākais atrodams normatīva 2. tabulas 3.2 . punktā.